16. 9. 2015

UČENÍ

Ahoj milovníci Mr. Kví,
nastala chvíle, kdy se začínají psát první písemky a mě napadlo, že bych se s vámi podělila o moje, někdy hodně divné, metody při učení.

1. Vypisováním toho nejdůležitějšího

- Když mám čas, tak si ze sešitu vypíšu to nejdůležitější. Tuhle metodu učení používá asi hodně lidí. Už jen přepisováním si látku zapamatujete.
2. Zapamatováním si podle začátečních písmenek
- Někdy se mi v literatuře díla nějakého spisovatele dost pletou nebo si na ně nevzpomenu, zapamatuji si jejich počáteční písmenka, a pak mi díla vždy k písmenkům automaticky naskočí.


3. Skládáním slov
- Slovíčka z cizího jazyka si skládám podle slov z češtiny nebo jiných jazyků. Tohle mám stejně jako u 2. bodu, naučím se složeninu slova, a pak mi dané slovíčko ihned naskočí.


4. Skládáním čísel
- Já a zapamatovat si nějaké dlouhé číslo? To vážně nejde dohromady! Pokouším se zapamatovat si čísla podle toho, jak se násobí, sčítají atd.


5. Představou zkoušení
- Často si představuji, že mě učitel zkouší, učivo čtu nahlas ze sešitu a dávám ho do vět, pak si vše pamatuji jako dialog s kamarádkou.A jak se učíte vy?

12 komentářů:

 1. Taky mám jednu svou metodu na učení kratších seznamů...Zkrátka si začáteční slabiky poskládám do nějakého slova (ať už něco znamená nebo ne), které si pak zapamatuju a podle něj se mi podaří si celou tu věc vybavit. Například podle "slova" SpáTeČeTý jsem se dokázala naučit laloky koncového mozku (SPÁnkový, TEmenní, ČElní, TÝlní) :DDD

  OdpovědětVymazat
 2. super článek.. já při učení musím žvýkat žvýkačku
  terievans98.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Já si vždycky představuju, jak mě učitelka zkouší, přečtu si zápisek, zeptá se mě a pak tím zápiskem odpovídam. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo a vitamíny rozpustné v tucích jsou zadek bez z. :D

   Vymazat
 4. Pěkný článek! Mně vždycky pomáhaly výpisky a barevný propisky, zvýrazňovače a štítky :D

  umaleslecny.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Za mě zvýrazňovače, a taky si čtu učivo nahlas. Každopádně skvělé typy, hlavně s písmeny a slovíčky... ten použiju do němčiny. :D
  Style in the words

  OdpovědětVymazat
 6. To první mě to naučí nejvíce, ale nejdéle to trvá:( :D

  SWEETCITRUSLEMONADE

  OdpovědětVymazat
 7. Nejlépe si zapamatuju to, co intenzivně zažívám :) Takže mi vždycky pomáhala představit si zkoušení a jsem překvapená, že to používá i někdo jiný :D
  Ale u jazyků to nefunguje, tak hledám inspiraci, kde jen můžu. Docela zajímavý je tenhle blog. Pár tipů mi pomohlo, třeba pomůžou i vám! https://naucsejazyky.wordpress.com/2015/11/01/nepolevit/

  OdpovědětVymazat
 8. Bod 4 používám taky. (i některé jiné)

  OdpovědětVymazat