18. 6. 2017

VÝLET NA ORLÍ HNÍZDO A K JEZERU KÖNIGSSEE.

17.6.2017 jsme s mojí mamkou a kamarádkou byly na výletě od Slevomatu, se kterým jsem byla opět velmi spokojená a o své nadšení bych se s vámi dnes ráda podělila.Orlí hnízdo
Orlí hnízdo je neoficiální název pro horské útočiště Adolfa Hitlera a jeho nejvěrnějších spolupracovníků. 

K výtahu na Orlí hnízdo jezdí speciální autobusy a je to opravdu zážitek. Abych řekla pravdu, tak jsem ráda, že jsem to přežila, ale výhled z autobusu byl opravdu úžasný.

Na místě se můžete projít a dokonce se i občerstvit.

Königssee je nejhlubší jezero v Německu, jehož hloubka dosahuje až 190 metrů. 

Jezero má velmi čistou vodu, a proto je povolena plavba pouze lodím s elektromotorem, veslicím a šlapadlům.

V jedné z 18 velkých motorových lodí jsme pluli ke kostelu sv. Bartoloměje a v půli cesty nám byla trumpetou demonstrována ozvěna od příkrých horských svahů.

Jezero kvůli jeho velikosti zamrzá kompletně jen při velmi chladných zimách. V lednu roku 1964 se řidič VW pokusil o přejetí jezera. Společně s vozem se ale potopil. Jeho ostatky dodnes nebyly vyzdviženy.

Jedná se o solný důl v Německu, jehož doly jsou v provozu od roku 1517. 

Před vstupem do dolů dostanete kombinézu, abyste se při prohlídce neušpinili. V dole vám teplo opravdu nebude, jelikož zde teplota dosahuje 12°C, takže se nemusíte bát.

Do dolu (a z něj) se dostanete pouze ve speciální hornické mašince s vagónky. Po výstupu vás čeká několik zajímavostí o vývoji metod těžby a dalším zpracování soli prostřednictvím krátkých dokumentů a výkladu v češtině. 

Pro mne byla také velkým zážitkem hornická skluzavka a jízda na podzemním solném jezeře. Byli jste někdy na nějakém z těchto míst?
Přeji krásný zbytek dne, Michaela.

16 komentářů:

 1. Nebyli! Ale podle fotek to vypadá na nádhernou přírodu. Děkuji tedy za tip na výlet někdy do budoucna. Snad se podaří a i já objevím kouzlo těchto míst (no, především jezera :D).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemáš zač a držím palce, ať Ti to vyjde! :D

   Vymazat
 2. Paráda, nikdy jsem tam nebyla. Příroda parádní, kouzelný místo :)

  OdpovědětVymazat
 3. Waau muselo to tam byť priam kúzelné :o o tomto mieste som už počula ale prekvapilo ma, že to jazero je tak hlboké.. paráda!

  ORLLING

  OdpovědětVymazat
 4. Navštívila jsem všechny 3 místa a byla to paráda, když jsi pročítám tvůj článek, hned bych se tam vrátila. I když... přijde mi, že Orlí hnízdo je trochu předceňované, raději se vydat na místo, kde neproudí obrovské davy turistů.

  OdpovědětVymazat
 5. Tam jsem nebyla a nikdy jsem o tom neslyšela, možná teda trochu o tom Orlím hnízdě jo.:) Vypadá to tam moc pěkne. Dobrý nápad na výlet.:)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Být tebou, tak se tam určitě podívám! :)

   Vymazat
 6. Místa vypadají opravdu kouzelně! Děkuji za tento článek, vůbec jsem o nich nevěděla :) moc ráda se tam podívám. Jinak jaké roční období bys pro výlet tam doporučila? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi spíše podzim/jaro... My jsme měli opravdu štěstí, že bylo v Německu počasí na bundu, ale to Ti nikdo nezaručí. A myslím, že v zimě nejezdí na Orlí hnízdo výtah, ale výhled na zasněžený Berchtesgaden by byl rozhodně úžasný. :)

   Vymazat
 7. To musel být krásný výlet. Mám kamarády, kteří tady byli a líbilo se jim. Klidně bych se ráda podívala třeba na to Orlí hnízdo, i když možná by mi ta cesta autobusem neudělala zrovna dobře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cesta autobusem je někdy opravdu příšerná! Ale i tak se na ní těším... :D

   Vymazat
 8. Člověk tu chvíli není a tady je tolik článků na čtení :D Jupí! :D
  Na Orlím hnízdě jsem sama byla a tvoje ztvárnění fotkami je opravdu perfektní! :) Myslím, že je to současně velmi oblíbený výlet pro Čechy a stojí to za to!

  OdpovědětVymazat